V New Yorku začalo Valné shromáždění OSN

130 prezidentů, premiérů a ministrů zahraničí se sjelo řečnit do New Yorku. V sídle OSN totiž začíná 65. Valné shromáždění OSN. Letos je nejdůležitějším tématem mírový proces na Blízkém východě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budova OSN v New Yorku

budova OSN v New Yorku | Foto: Miroslav Konvalina

Americký prezident Barack Obama vyzval ve svém projevu Světové společenství k podpoře znovu nastartovanému mírovému procesu na Blízkém východě.

Přehrát

00:00 / 00:00

pohanka.mp3

„Od Valného shromáždění OSN se moc nečeká. Valné shromáždění OSN je popravdě řečeno spíše sérií monologů, někdy kratších, někdy delších. Obvykle to, co je důležité, se děje při bilaterálních nebo skupinových jednáních stranou rozpravy,“ říká americký zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

Českou republiku na valném shromáždění zastupuje ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a prezident Václav Klaus. Ten zde ale vystoupí až v sobotu.

Loni byl velký rozruch okolo účasti lybijského vůdce Muamara Kaddáfího. Letos budí velkou pozornost například íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád.

Vít Pohanka, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme