V New Yorku zatkli muže podezřelého z vraždy místního imáma

Policie v New Yorku zatkla muže, kterého o víkendu vyslýchala kvůli vraždě muslimského duchovního a jeho spolupracovníka. Oba muže zastřelil v sobotu zatím neznámý útočník na cestě z odpolední bohoslužby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové newyorské muslimské komunity se modlí u rakve zavražděného imáma | Zdroj: Reuters

Ještě asi 8 minut před samotným činem podezřelého zachytily bezpečnostní kamery, řekl Robert Boyce z newyorské policie:

„Zatím nevíme, proč tam ten muž byl. Vyšetřovatelé se k jeho autu přiblížili, ale on několikrát vrazil do jejich auta a pokusil se ujet. Zadrželi jsme ho a odvezli na policejní stanici.“

„Našli jsme taky svědka, který celý incident viděl, a který muže identifikoval. Vyšetřujeme ho tedy pro oba zločiny, jak pro útok na policisty tak i pro vraždu. Jde o 36letého Hispánce. Prozatím neuvádíme jeho jméno. Stále ještě pokračuje vyšetřování,“ uvedl Boyce.

Mešita, kde pětapadesátiletý imám pracoval, slouží hlavně komunitě bangladéšských přistěhovalců. Zavražděný duchovní byl podle věřících mírumilovný člověk. Jeden z věřících uvedl, že členové komunity byli v poslední době terčem nepřátelského chování.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme