V Nigérii se zřítilo civilní letadlo, na palubě bylo asi 150 lidí. Nehodu nikdo nepřežil

Civilní letadlo s asi 150 cestujícími na palubě narazilo v Nigérii do dvoupatrové budovy. Došlo k tomu krátce po odstartování z letiště v Lagosu, které je hustě obydlenou ekonomickou metropolí země. Úřad pro civilní letectví v Nigérii večer oznámil, že nehodu nikdo nepřežil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nigerijském Lagosu se zřítilo letadlo | Zdroj: Reuters

Nehodu potvrdilo několik zdrojů, mimo jiné Harold Denuren z Nigerijského civilního úřadu pro letectví. Ten tvrdí, že letoun patřil společnost Dana Air a směřoval z Lagosu do Abuji.

Svědci viděli, jak začal stroj krátce po startu hořet. Podle zpravodajky Al-Džazíry, která je v Abuji, mohl stroj narazit do elektrického vedení. Oficiálně příčinu pádu nikdo nepotvrdil. Ví se zatím jen to, že nepříznivé počasí zřejmě žádnou roli nesehrálo, v Lagosu bylo v okamžiku neštěstí totiž jasno a slunečno.

Lagos je finanční metropolí Nigérie a patří k hustě obydleným místům. To může záchranářům stěžovat práci.

Bezpečnostní standardy v dopravě navíc nejsou v Nigérii stejně jako v dalších afrických zemích příliš vysoké, a to navzdory snahám zlepšit podmínky v letecké dopravě poté, co se v zemi v roce 2005 stala řada leteckých katastrof.

Aerolinky Dana Air provozují domácí lety. Jiný stroj zmíněné společnosti musel nouzově přistát už před několika dny na stejném letišti. Tehdy vše dopadlo dobře.

Klidnější den dnes nezažili ani ve městě Bauči na severu země. Sebevražedný atentátník se tam u jednoho z kostelů odpálil ve voze plném výbušnin.


Asi 150 pasažérů zřejmě nepřežilo pád letounu mezi budovy nigerijského Lagosu

Adéla Havránková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme