V Nizozemsku další případ slintavky a kulhavky

V Nizozemí zaznamenali jedenáctý případ slintavky a kulhavky na svém území. Nakažené tele bylo objeveno na farmě na východě Nizozemí, kde už předtím onemocněla dvě zvířata. Nizozemské úřady chtějí kvůli epidemii této vysoce nakažlivé nemoci zlikvidovat až 80 tisíc zvířat. Proti tomu ale důrazně protestují nizozemští farmáři.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgický deník Le Soir zdůrazňuje, že mezi nizozemskými farmáři roste nervozita a hněv. Před několika dny drželi rozlícení farmáři několik hodin v zajetí tři pracovníky veterinární inspekce. Rolníci nesouhlasí s tím, aby se každá podezřelá farma dala do karantény, dobytek šel na jatky a pak se spálil. Farmáři tak přicházejí jen o značnou část výdělku, ale navíc musí začínat s chovem od úplného začátku.

Nizozemský ministr zemědělství prohlásil, že chce požádat Evropskou unii o povolení pro komplexní očkování zvířat v jeho zemi. Unie se tomuto opatření zatím z obchodních důvodů brání. Nizozemí dostalo svolení pouze k omezenému očkování v místech, kde se slintavka a kulhavka prokázala.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme