V Nizozemsku se nebude danit nošení muslimských šátků

Nacionalistický poslanec nizozemského parlamentu Geert Wilders neuspěl s návrhem zdanit nošení muslimských šátků. Chtěl, aby muslimky platily za zahalování vlasů daň do státního rozpočtu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimky

Muslimky | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Lídr ultranacionalistické Strany za svobodu navrhl během projednávání zákona o státním rozpočtu zavést "daň z hadru na hlavě", jak zamýšlenou platbu nazval.

Při svém projevu prohlásil, že by tak jeho země konečně mohla z přítomnosti islámu něco mít. Muslimské ženy zároveň neváhal nazvat "skvrnou v nizozemské krajině".

Za nošení šátku by se podle něj mělo platit 1000 eur ročně a výtěžek z daně by se měl použít na stavbu útulků pro oběti domácího násilí. Jeho návrh poslanecká sněmovna v Haagu smetla pod stůl.

Levicoví liberálové se Wilderse ptali, jestli to myslí vážně nebo jen zakládá svůj kabaret. Podle Zelených se návrh podobá způsobům mravnostní policie v Íránu.

Pavel Novák, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme