V noci byl schválen plán restrukturalizace Alitalie

Plán restrukturalizace, který zahrnuje i snížení počtu pracovních míst o 3700, v noci na dnešek schválila správní rada italské letecké společnosti Alitalia. Nerozhodla ale zatím o rozdělení firmy, přestože se o takové možnosti rovněž uvažuje. Otázka rozdělení podniku je považována za jednu z nejožehavějších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Plán byl schválen bez problémů, protože už s ním vyslovily souhlas všechny hlavní odborové organizace. Alitalia má už delší dobu existenční problémy, vláda je však ochotna jí poskytnout úvěr kolem 400 milionů eur. Právě schválení čtyřletého plánu restrukturalizace bylo hlavní podmínkou pro zpřístupnění půjčky.

Alitalia začátkem září navrhla rozdělení firmy na dvě části, což by jí umožnilo vyčlenit většinu pozemního personálu do samostatného subjektu s názvem AZ Service. Letecká odnož, která by byla mnohem štíhlejší než dnes, by nesla jméno AZ Fly. Zde by se objevil i nový kapitál. Odboráři ale plán na rozdělení společnosti brzdí, protože se obávají, že by mohl znamenat další ztrátu pracovních míst.

Markéta Kaclová, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme