V nové litevské vládě zasednou populisté

V Litvě sestavila vládu centrolevice s populisty. Litevský prezident Valdas Adamkus jmenoval nový kabinet v čele s dosavadním premiérem Algirdasem Brazauskasem. Ještě před říjnovými volbami ale tehdy vládnoucí sociální demokraté a liberálové utvoření koalice s populisty vylučovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Vilnius

Pohled na Vilnius | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Vítěz voleb - populistická Strana práce podnikatele ruského původu Viktora Uspaskicha obsadila ve vládě křesla ministrů vnitra a spravedlnosti. Sám Uspaskich bude ministrem hospodářství. Sociální demokraté s liberály, kteří dosud v Litvě vládli, sice koalici s populisty před i po volbách vylučovali, ale nakonec jim byla milejší, než spojenectví s pravicí.

O novém kabinetu má litevský Sejm hlasovat příští úterý. Vláda by měla dostat důvěru poslanců, protože 4 strany tvořící koalici mají v parlamentu spolehlivou většinu.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme