V novozélandském Christchurch trvá po zemětřesení stav ohrožení

Novozélandské město Christchurch bojuje s následky pátečního zemětřesení. Oblast sužují následné otřesy a silný vítr. V druhém největším městě Nového Zélandu je proto prodloužen stav ohrožení. V noci platí také zákaz vycházení. Christchurch postihlo v pátek zemětřesení o síle 7,1 stupně Richterovy škály. Několik lidí bylo při otřesech zraněno a jeden muž v jeho důsledku zemřel na infarkt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělníci odstraňují následky zemětřesení na Novém Zélandu | Zdroj: ČTK

Nejhorší zemětřesení na Novém Zélandu za posledních 90 let ničilo domy, mosty, silnice i železniční koleje. Zdevastované části centra města Christchurch jsou uzavřeny. Nejméně do středy nebude fungovat ani městská autobusová doprava.

Stovky obyvatel bydlí v nouzových ubikacích. Ve městě neteče voda a nefunguje proud. Minimálně do středy proto bude trvat stav ohrožení a zákaz nočního vycházení.

Zemětřesení jsou v ostrovní zemi častá, seismologové jich zde zaznamenají až patnáct tisíc ročně, jen přes stovku jich ale vnímá člověk.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme