V Obamově týmu se šetřily kontakty s illinoiským guvernérem

Barack Obama nevedl žádné kompromitující debaty s illinoiským guvernérem Rodem Blagojevichem. To je výsledek vnitřního šetření v Obamově týmu. Rod Blagojevič je podezřelý z korupce. Měl se jí mimo jiné dopustit tím, že chtěl jako guvernér dosadit na Obamovo křeslo v senátu kandidáta, který mu nabídne nejvíc peněz a výhod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: www.barackobama.com

Barack Obama a jeho spolupracovníci museli vysvětlovat své vztahy s illinoiským guvernérem federálním vyšetřovatelům. Nastupující prezident ani nikdo z jeho týmu není kvůli aféře Roda Blagojeviche oficiálně z čehokoli podezřelý.

Přesto skandál vzbuzuje mnoho otázek, zda se Obama, který Illinois zastupoval v senátu, nějakým způsobem nezapletl do korupčních praktik, kterými je tento stát nechvalně známý.

Vnitřní zpráva připravená Obamovým právním poradcem konstatuje, že jeho personálním šéf Rahm Emanuel sice s Blagojevichem jednal o tom, kdo Baracka Obamu v senátu po zvolení prezidentem nahradí. Ale nikdy prý nepadlo jediné slovo o tom, že by se za to měl vybraný politik měl jakkoli revanšovat.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme