V Ochotském moři se potopila ropná plošina. Dva lidé zemřeli

Ruští záchranáři pátrají na ruském Dálném východě po obětech havárie na ropné plošině. Těžební věž plovoucí v Ochotském moři se v bouři převrátila a potopila. Podle ruských úřadů se zatím podařilo zachránit 14 lidí. 2 lidé zemřeli a 51 se jich pohřešuje. Celkem bylo ve chvíli havárie na plošině 67 zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropná plošina Kolskaja v Ochotském moři (fotografie ze dne 27.11.2010) | Zdroj: Reuters

Ropná plošina Kolskaja se potopila v centrální části Ochotského moře, zhruba 200 kilometrů od břehů ostrova Sachalin.

Podle agentury AFP plavidlo poškodily ledové kry a vlny, posádka nahlásila problémy a čekala na evakuaci. Plošina, do které proudila voda, se ale převrhla a potopila, dřív než se pracovníci stačili dostat do záchranných člunů.

Na pomoc se jim vydalo několik lodí a vrtulník, záchranné práce ale komplikuje nepříznivé počasí - bouře a vysoké, až šestimetrové vlny. Příčinu neštěstí zatím vyšetřovatelé neznají.

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace ujišťuje, že havárie nezpůsobí ekologickou katastrofu. Na plovoucí těžební věži byly údajně minimální zásoby paliva, které se skladuje v neprodyšně uzavřených nádržích.

Lenka Kabrhelová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme