V Ohiu potvrdili výsledky voleb

Déle než měsíc poté, co John Kerry uznal svou porážku v amerických prezidentských volbách, byly v klíčovém státě Ohio stvrzeny výsledky listopadových voleb. V Ohiu v nich získal George Bush o 119 tisíc více hlasů než John Kerry. Někteří lokální politici v Ohiu ale stále požadují přepočítávání hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry prezidentem | Foto: Miroslav Konvalina

Už je to černé na bílém, pro prezidenta Bushe hlasovalo v Ohiu 51 procent voličů zatímco pro Johna Kerryho jen 49 procent. Rozdíl necelých 119 tisíc je sice těsnější než byl neoficiální výsledek z volební noci, ale přesto se automaticky přepočítávat nemusí. V Ohiu sváděli oba hlavní kandidáti boj o důležitých 20 hlasů volitelů, John Kerry uznal vítězství George Bushe hned po volbách, Demokraté ale slíbili, že nechají spočítat každý hlas voličů, kteří stáli před volebními místnostmi 2. listopadu několik hodin, než na ně došla řada. Jsou to ale především zástupci menších politických stran, které se ještě nevzdali naděje na přepočítávání hlasů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme