V okolí Bostonu zasahuje policie. Souvislost s útokem na maraton není vyloučená

Zatím neznámý útočník zastřelil člena ostrahy v areálu Massachusettského technologického institutu ve městě Cambridge v okolí Bostonu. Policisté během rozsáhlé operace v nedalekém městě Watertown zatkli podezřelého. Incident může podle amerických médií souviset s pondělním atentátem v Bostonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američtí policisté zasahují ve městě Watertown nedaleko Bostonu | Zdroj: Reuters

Policista z univerzitní ochranky se vydal před 23. hodinou místního času prověřit zprávu o narušiteli pořádku. Byl ale několikrát zasažen a po převozu do nemocnice zraněním podlehl.

MIT na svých stránkách uvedl, že podle policie už útočník není v areálu univerzity, zasahujícím jednotkám se ho ale dosud nepodařilo dopadnout.

Zatím není jasné, zda policejní akce ve Watertownu souvisí se střelbou v nedalekém Cambridge nebo s pondělními pumovými útoky na bostonský maraton. S atentátem v Bostonu by navíc mohla souviset i samotná střelba na soukromé univerzitě.

FBI zveřejnila fotky dvou podezřelých z útoků v Bostonu, žádá veřejnost o pomoc

Číst článek

Policie vyzvala obyvatele Watertownu, aby nevycházeli ven. Operace se účastní stovky policistů a také federální agenti. Policie potvrdila, že ve městě zatkla jednoho podezřelého, který údajně stojí za střelbou v areálu MIT. Na záběrech je vidět muž ležící na zemi, na něhož míří policisté.

„Odehrávalo se to uprostřed hustě obydlené rezidenční čtvrti. Podezřelého honili asi půl hodiny, pak ho prý vysvlékli a povalili na zem. Byla to extrémně napjatá a chaotická situace. Byly tam vážné obavy, že má ten muž výbušniny nejen u sebe, ale že jsou i na dalších místech,“ popsal očitý svědek Seth Mnookin policejní zásah stanici CNN.

Stanice CNN uvedla, že byli zatčeni dva lidé. Podle listu The Boston Globe pátrá policie ve Watertownu po jednom z mužů podezřelých z útoku na bostonský maraton. Druhý podezřelý už byl prý zadržen.

Policie zadržela ve Watertownu nedaleko Bostotnu jednoho podezřelého | Foto: Reuters

Bostonský list se odvolává na nejmenované zdroje z řad vyšetřovatelů. Dodává, že asi dvacetiletý muž zachycený na záběrech z Watertownu je podobný jednomu z podezřelých z Bostonu.

Média předtím informovala o střelbě a explozích ve Watertownu, policie tam prý zajistila nevybuchlé nálože. Tyto zprávy ale zatím úřady nepotvrdily.

Policie prohledává okolí Bostonu ve snaze dopadnout dva muže podezřelé ze spáchání útoku na bostonský maraton. Zemřeli při něm tři lidé a více než 170 dalších exploze zranily. FBI zveřejnila fotografie možných pachatelů a vyzvala veřejnost o pomoc s identifikací.


Zvětšit mapu

Jan Prokeš, Helena Berková, Pavel Polák, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme