V okolí italské Modeny se země otřásala i v noci. Od včerejška zemřelo 17 lidí

Kolem 50 otřesů v severní Itálii zaznamenaly v noci přístroje seismologů. Šlo o další dozvuky včerejšího ničivého zemětřesení v okolí Modeny, které dosáhlo síly 5,8 stupně Richterovy stupnice. V provizorních podmínkách strávily dnešní noc tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirandola u Modeny po zemětřesení | Zdroj: Reuters

Ani dnešní noc nebyla na severu Itálie klidná. K nejsilnějšímu otřesu došlo kolem 4. hodiny ranní a jeho síla byla 3,4 stupně Richterovy škály. Epicentrum i tentokrát bylo v oblasti kolem Modeny a také Mantovy.

Rada ministrů jednala o akutní pomoci, vláda uvažuje o zvýšení ceny benzinu, z něhož by pomoc financovala, a požádá o pomoc i Evropskou unii.

Jak přímo z místa hlásí spolupracovnice Českého rozhlasu, záchranné práce jsou v plném proudu. Lidé jsou velmi vyděšení, protože i v noci museli utíkat ze svých domovů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci mluvila v Ranním Radiožurnálu přímo z Itálie tamní spolupracovnice Českého rozhlasu Lucie Chvojková

Ještě v pozdních večerních hodinách vyprostili záchranáři ze sutin ženu, která se vrátila po prvním ranním otřesu do svého domu pro osobní věci, když ji náhle překvapila další vlna zemětřesení. Jeho epicentrum bylo kolem 10 km pod zemským povrchem.

Napáchalo obrovské materiální škody, hlášené jak v historických centrech postižených měst a obcí, tak v průmyslových oblastech, kde se zřítilo několik továrních hal, což se neobešlo bez obětí na životech.

Do oblasti míří další materiální pomoc i dobrovolníci z celého Apeninského poloostrova.

Italský premiér Monti slíbil oblastem postiženým zemětřesením rychlou pomoc

Číst článek

Milan Kopp, Lucie Chvojková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme