V okolí Kábulu vybuchly tři bomby

V bezprostřední blízkosti afghánského hlavního města Kábulu explodovaly ráno tři bomby. Incident se obešel bez obětí na životech. Jak uvádí spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Patra Procházková, pravděpodobně se jedná o provokaci a snahu zastrašit především cizince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v Afghánistánu | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková: Bombové útoky v Kábulu

V okolí kábulského letiště je totiž soustředěno velké množství vojenských základen mezinárodních bezpečnostních sil ISAF, včetně české 6. polní nemocnice. Všichni naši vojáci jsou podle velitele nemocnice plukovníka Sitty zcela v pořádku.

Situace v doposud poklidném Kábulu se začala před deseti dny měnit k horšímu - minulý týden došlo ve městě minimálně ke čtyřem výbuchům, při nichž bylo zraněno osm lidí. Většinou jde o malé bomby, například jedna z nich byla v podobě plnícího pera, které mají za cíl především zastrašit obyvatelstvo i cizince. Ani jeden z pachatelů zatím nebyl vypátrán.

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme