V Oxfordu se Temže vylila z břehů

Stovky lidí v noci na středu evakuovali britští záchranáři z východoanglického univerzitního města Oxford poté, co se vylila řeka Temže z břehů. Británii sužují největší záplavy za posledních šedesát let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplavená ulice | Zdroj: ČTK

Nejhůře postižen je Gloucestershire, kde se na 350 000 lidí ocitlo bez pitné vody a dodávek elektřiny. Tato situace může údajně trvat až dva týdny.

Voda, která se v Oxfordu nad ránem rozlila z břehů Temže zatím stále stoupá. Mnohé však nasvědčuje tomu, že záplavy nebudou tak rozsáhlé a škody tak dramatické jako v minulých dnech v sousedních hrabstvích. Doposud bylo evakuováno 250 domů, někteří obyvatelé Oxfordu však přes varování a výzvy policie zůstávají doma v naději, že je zvýšená hladina Temže nezaplaví.

Zatímco na horním toku řeky a na jejích přítocích se lidé zotavují z přírodní pohromy minulých dní a statisíce jich zůstávají bez pitné vody odkázány na distribuci mineralek v lahvích, na jih od Oxfordu po toku řeky Temže pokračují záchranáři ve stavbě protipovodňových bariér. Ve městech Reading a Henley by měla hladina Temže kulminovat odpoledne.

Ivan Kytka, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme