V Pákistánu pomáhají obětem záplav také radikální islamisté

Nedostatečná pomoc obětem záplav ze strany vlády v Pákistánu opět nahrává radikálním islamistům. Mezi skupiny, které organizují své vlastní záchranné práce, patří Džamáat ad-Daua, která je dokonce spojovaná s teroristickými útoky v Indii. O zapojení radikálů do pomoci trpícím Pákistáncům informují západních média včetně BBC.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v Pákistánu | Zdroj: ČTK

KONTA PRO POMOC PÁKISTÁNU:
Adra ČR

4028 4028/0300, variabilní symbol 300
Charita ČR

Povodňové konto 3933682/0800, variabilní symbol 132
Člověk v tísni

SOS Pákistán na čísle konta 50985098/0300
Český červený kříž

222826/5500, variabilní symbol 333
Přispět lze také prostřednictvím dárcovské SMS ve formě DMS PAKISTAN na číslo 87777

V Pákistánu se opakuje situace z ničivého zemětřesení před pěti lety. Zahynulo tehdy 80.000 lidí a vláda nebyla schopná sužovaným obyvatelům efektivně pomoci.

Vesničané v odlehlých oblastech si naopak pochvalovali rychlou pomoc například od islamistické skupiny Džamáat ad-Daua. Tato organizace pomáhá Pákistáncům i tentokrát.

Vláda mezitím znovu čelí stále silnější kritice, že obyvatele nechává na holičkách. Velká voda už zahubila na 1500 lidí a pomoc potřebují další statisíce.

Džamáat ad-Daua je nábožensko-charitativní organizace, odborníci ji ale považují za politickou odnož teroristické skupiny Laškare Tajba. Ta například stála před dvěma lety za teroristickými útoky v indické Bombaji.

Martin Hromádka, Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme