V Pákistánu se vznítil vůz převážející ropu. Zemřelo nejméně 148 lidí

Nejméně 148 lidí přišlo v Pákistánu o život kvůli požáru cisternového vozu s pohonnými hmotami, který havaroval. Informují o tom tiskové agentury s odvoláním na záchranáře a úřady. Do nemocnic byly převezeny desítky zraněných. Mnozí utrpěli vážné popáleniny, kvůli nimž někteří už zemřeli, a počet obětí na životech může dál růst.

Bahawalpur (Pákistán) (Aktualizováno: 13:37 25. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Pákistánu explodovala cisterna s pohonnými hmotami | Zdroj: Reuters

Tragédie se odehrála na dálnici u města Bahávalpur v provincii Paňdžáb na východě země. Vozidlo se převrátilo a obsah cisterny začal vytékat. Na místo se seběhli lidé, kteří si chtěli palivo nabrat do nádob. Po chvíli vypukl prudký požár. Podle svědků ho mohou mít na svědomí někteří lidé, kteří v blízkosti cisterny kouřili.

Agentura Reuters s odvoláním na mluvčího paňdžábské vlády napsala, že cisterna se převrátila na kraji města v ostřejší zatáčce dálnice. Řidič podle svědků ztratil nad vozidlem kontrolu, když praskla jedna z pneumatik. Ohnivá exploze údajně nastala až zhruba tři čtvrtě hodiny po havárii.

Podle DPA požár postupně zachvátil desítky motorek a aut. Většina zraněných má podle agentury popáleniny až na 70 procentech těla.

Nejméně 148 lidí přišlo v Pákistánu o život kvůli požáru cisternového vozu s pohonnými hmotami | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme