V Pákistánu spadl vrtulník. Zemřelo 7 lidí, včetně velvyslanců Norska a Filipín

Při nehodě vojenského vrtulníku na severovýchodě Pákistánu zemřelo nejméně sedm lidí. Jsou mezi nimi i velvyslanci Norska a Filipín. Delegace zahraničních diplomatů a novinářů letěla k rozvojovým projektům. Při přistání měl ale jejich vrtulník zřejmě technické problémy a narazil do budovy školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci pomáhají jednomu z mužů, který se zranil při nehodě vrtulníku v Pákistánu | Foto: Reuters

Žáci měli den volna. Přesto se očekává, že počet obětí může být vyšší. Na palubě vrtulníku bylo jedenáct cizinců a šest Pákistánců.

„Záchranná operace trvala asi čtvrt hodiny, ale pak vrtulník explodoval a začal hořet. Do té doby se podařilo zachránit většinu lidí, ale sedm zůstalo uvnitř,“ popsal situaci hned po nehodě jeden ze zasahujících lékařů.

Kromě velvyslanců Norska a Filipín přišly o život i manželky ambasadorů Malajsie a Indonésie. Zranění jsou velvyslanci Polska a Nizozemska.

K incidentu se přihlásilo radikální hnutí Tálibán. Vrtulník prý sestřelil jeden z jeho bojovníků raketou. Údajně doufal, že se trefí do vrtulníku premiéra.

Pákistánský předseda vlády také letěl na místo, ale vlastním strojem. Po nehodě se otočil a vrátil do hlavního města. Svědci nehody verzi Tálibánu ale nepotvrdili.

Podle nich nenasvědčovalo nic tomu, že by na vrtulník někdo vystřelil. Navíc v této oblasti teroristé většinou neoperují.

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme