V Pákistánu zřejmě objeveno tělo novináře Pearla

Pákistánská policie si je téměř jistá, že našla ostatky zavražděného amerického novináře Daniela Pearla. K místu vzdálenému asi 30 kilometrů od centra Karáčí policisty dovedli tři muži - ti byli nedávno zatčeni jako další možní spoluviníci Pearlova únosu a vraždy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pákistánské děti | Foto: Alexandr Pícha

Novinář z amerického Wall Street Journalu zmizel na konci ledna v Karáčí, kde se snažil získat informace o teroristech. O jeho vraždě existoval dosud důkaz jen v podobě videonahrávky.

Torzo těla odděleného od hlavy leželo v mělkém hrobě na předměstí Karáčí. Nyní jej identifikují soudní znalci. Policisté také našli místo, kde únosci reportéra věznili. Malá stavba má jenom jednu místnost a s největší pravděpodobností odtud pocházely fotografie zavražděného. Podle hlavního vyšetřovatele případu připomíná objevená místnost záběry na fotografiích, které novinářovi únosci zaslali médiím. Na místě byl údajně objeven také knoflík odtržený zřejmě z Pearlovy košile.

V souvislosti s Pearlovou smrtí byli z únosu a vraždy obviněni čtyři lidé - mezi nimi i islámský radikál Achmed Omar Sajíd Šejk narozený ve Velký Británii. Všichni tvrdí, že jsou nevinní.

Kateřina Pospíšilová, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme