V Pamploně se i letos běhá s býky, začaly svátky svatého Fermína

Dupot půltunového zvířete za patami, jeho dech za zády - to je adrenalin, který dobře znají ti, co se účastní běhu před býky ve španělské Pamploně. Na tradičních slavnostech se schází pravidelně na 1,5 milionu lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při tradičním běhu s býky ulicemi města Pamplona se i letos zranili lidé | Foto: Reuters

Svátky svatého Fermína poutají pozornost po celém světě. Působí nebezpečně i bizarně. A mají také své silné odpůrce. První z osmi běhů se odehrál už dnes ráno a zranili se při něm čtyři účastníci.

Podle tamních odborníků byl ale běh rychlý a čistý. Zranění se totiž stala při pádech, nikoho býci nenabrali rohy. Ani letos nechyběly protestní akce, při kterých si kritici běhů potírali polonahá těla červenou barvou a kamerám ukazovali protestní letáky.

Chtěli by dosáhnout, aby se býci při akci vůbec neobjevovali. To je ale těžko představitelné, protože i když svátky provázejí desítky akcí, proslavily je právy tyto běhy s býky. Jsou velmi nebezpečné, městu už také zavedlo pokuty za dráždění zvířat, které mohou dosáhnout až do částky 200 eur.

Svátky každoročně lákají statisíce návštěvníků. Několik dní trvající slavnosti znamenají značné příjmy pro celý region, a tak není pravděpodobné, že by se soutěže se zvířaty v dohledné době úplně zrušily.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme