V Paříži chystají schůzku evropských států o Romech

Francie připravuje na září schůzku o situaci Romů v Evropě. Mají se jí zúčastnit ministři vnitra států Evropské unie. Pozvánku ale nedostalo ani Rumunsko, ani Bulharsko, odkud pochází velká část Romů kočujících po Francii. U jednání možná nebudou ani zástupci Evropské komise.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francie posílá rumunské Romy domů

Francie posílá rumunské Romy domů | Zdroj: ČTK

Hlavním tématem schůzky má být imigrace. To úzce souvisí i s posledními událostmi ve Francii, kde ruší nelegální romské tábory. Stovky Romů nuceně odjíždějí do domovských států, tedy hlavně do Rumunska a Bulharska.

Představitelé těchto států sami žádali, aby se romská problematika znovu objevila na pořadu jednání institucí EU. Do Paříže ale zatím pozvánku nedostali, stejně tak jako zástupci Evropské komise. Potvrdil to mluvčí evropské komisařky pro spravedlnost. Schůzky se mají zúčastnit ministři vnitra takzvaných velkých unijních zemí, ale třeba i Kanady.

Jan Pokorný, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme