V Paříži demonstrují odpůrci sňatků homosexuálů, v ulicích je několik stovek tisíc lidí

V ulicích Paříže se na masové demonstraci sešli odpůrci sňatků homosexuálů a jejich práv na adopce dětí. Zákon, který adopce povoluje, má parlament projednávat v příštích týdnech. Do francouzské metropole se od rána sjížděly autobusy s demonstranty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masová demonstrace proti sňatků homosexuálů v Paříži | Zdroj: Reuters

Debata kolem sňatků párů stejného pohlaví a jejich práv na adopce dětí zaměstnává francouzská média už delší dobu. Francouzská společnost je v názoru na tuto otázku rozdělená zhruba na polovinu.

Organizátoři dnešního protestu očekávají, že se večer na Martových polích u Eiffelovy věže sejde 400 až 500 tisíc lidí. Zatím je podle odhadů policie v ulicích francouzské metropole asi 150 tisíc demonstrujících.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Paříži demonstrují odpůrci sňatků homosexuálů a jejich práv na adopce dětí. V ulicích francouzské metropole je zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Ti, kteří přišli na demonstraci, tvrdí, že chtějí vést bitvu za zachování tradiční rodiny. „Vidím tady zástupce ze Savojských alp nebo třeba z Besanconu, takže je to určitě celofrancouzská záležitost. Demonstranti nesou transparenty s hesly typu ‘Narodili jsme se jako muž a žena‘ nebo ‘Rodina je otec a matka‘,“přibližuje z ulic Paříže zpravodaj ČRo Jan Šmíd.

Prezident Francois Hollande už potvrdil, že vláda svůj postoj podporující sňatky homosexuálů a adopci dětí nezmění. Zákon se zavázala přijmout do června.

„Ve Francii panuje všeobecný názor, že zákon povolující adopce dětí homosexuálními páry 29. ledna, kdy se bude projednávat, projde. Protože socialisté mají většinu. Ale lidé aspoň dali najevo, co si myslí,“ dodává zpravodaj.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme