V Paříži opět hořela auta

Na předměstích Paříže došlo v noci na dnešek k dalším nepokojům. Mladí výtržníci zapalovali auta a otevřeně útočili na policisty. Napětí v oblasti je značné.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto francouzské policie

Auto francouzské policie | Zdroj: ČTK

Deset policistů bylo zraněno a dvacítka mladíků zadržena za poslední noci nepokojů, které na severovýchodních předměstí Paříže vypukly poté, co policie zatkla mladíka podezřelého z krádeže. Skupiny výtržníků zaútočily na radnici, drancovaly výlohy a vyhledávaly konfrontaci s policií. Zapáleny byly desítky automobilů a v jednom případě útočili mladící přímo na policejní vůz.

V oblasti Montfermeil a Clichy-sous-Bois, tedy místech násilností v závěru minulého roku, panuje značné napětí. Ministr vnitra Sarkozy řekl, že policisté budou postupovat tvrdě ve snaze omezit kriminalitu v těchto oblastech. S žádnými výraznými policejními posilami, které by měly pomoci s udržováním pořádku na předměstí Paříže, se ale zatím nepočítá.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme