V Paříži se bude jednat o ukončení izraelsko-palestinského násilí

Setkáním palestinského předáka Jásira Arafata a francouzského prezidenta Jacquesa Chiraka začala dnes v Paříži série jednání, během nichž se Arafat, izraelský premiér Ehud Barak a americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová budou snažit řešit výbušnou situaci na palestinských územích, kde si střety mezi Palestinci a izraelskou armádou vyžádaly za šest dní 65 životů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Paříže přiletí rovněž generální tajemník OSN Kofi Annan, který uvedl, že region nemá daleko k \"totální válce\". Podle některých palestinských představitelů se v Paříži čeká i schůzka Arafata s Barakem.

Palestinci požadovali jako předpoklad k přímému jednání stažení izraelských vojáků a vytvoření mezinárodní vyšetřovací komise za účasti zástupců Evropské unie, která by se zabývala nepokoji. Izraelská vláda v úterý vytvoření vyšetřovací komise odmítla. Evropská unie prostřednictvím Huberta Védrina v pondělí jednoznačně přičetla odpovědnost za vypuknutí nepokojů návštěvě předáka pravicové strany Likud Ariela Šarona na Chrámové hoře, kde jsou posvátná místa židů i muslimů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme