V Paříži se bude jednat o ukončení izraelsko-palestinského násilí

Setkáním palestinského předáka Jásira Arafata a francouzského prezidenta Jacquesa Chiraka začala dnes v Paříži série jednání, během nichž se Arafat, izraelský premiér Ehud Barak a americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová budou snažit řešit výbušnou situaci na palestinských územích, kde si střety mezi Palestinci a izraelskou armádou vyžádaly za šest dní 65 životů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Paříže přiletí rovněž generální tajemník OSN Kofi Annan, který uvedl, že region nemá daleko k \"totální válce\". Podle některých palestinských představitelů se v Paříži čeká i schůzka Arafata s Barakem.

Palestinci požadovali jako předpoklad k přímému jednání stažení izraelských vojáků a vytvoření mezinárodní vyšetřovací komise za účasti zástupců Evropské unie, která by se zabývala nepokoji. Izraelská vláda v úterý vytvoření vyšetřovací komise odmítla. Evropská unie prostřednictvím Huberta Védrina v pondělí jednoznačně přičetla odpovědnost za vypuknutí nepokojů návštěvě předáka pravicové strany Likud Ariela Šarona na Chrámové hoře, kde jsou posvátná místa židů i muslimů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme