V Paříži vyrostly bubliny plné rostlin, kde se dá dýchat čerstvý vzduch

Na několika místech Paříže jsou o víkendu k vidění průhledné bubliny. A v každé z nich malá botanická zahrada. Lidé do nich vstupují a můžou na chvíli zapomenout na velkoměstský ruch, jen tak stát, občas přivonět a dýchat jak jen to fotosyntéza dovolí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bublina v Paříži

Bublina v Paříži | Foto: Jan Pokorný

Jsme takoví zelenější, okysličenější, libují žertem dva muži, kteří právě vyšli před kostelem St. Germain v pátém pařížském obvodu z bubliny. Paříž znovu prokazuje, že je to hravé město, které se nebrání ničemu novému, dodávají a jdou si dát po tom zážitku kávu no blízké kavárny - proslulé Les Deux Magots.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Pokorný přináší informace o zelených bublinách plných čerstvého vzduchu

Před vchodem do bubliny zůstává autor projektu Amaury Gallon, který se dlouhodobě zabývá zelení, navrhuje zahrady jako přírodní zelené prostory a kromě toho i tyto bubliny zeleně.

Je to poprvé v Paříži a poprvé na světě, svátek rostlin uprostřed průhledné bubliny. Každý může přijít a 10 až 15 minut pobýt mezi rostlinami a dýchat čerstvý vzduch.

Dovnitř se vchází asi jako do stanu. Obsluha za vámi zapne vchod na zip. Rostliny jsou to spíš pokojové. Uvnitř je teplo, zelená barva uklidňuje oči, hudba se snaží vytvořit harmonii.

„To je bublina pro rostliny, celé to organizuje Nizozemský úřad pro rostliny a zatím jsou v Paříži o tomto víkendu na 4 místech. Tady na Place St. Germain, na Monparnassu, v Berci-Village a na Place Colette, nedaleko Louvru,“ říká Mireille, která provádí návštěvníky bublinou.

Jan Pokorný, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme