V Pistoriově domě se údajně našla zkrvavená kriketová pálka

V ostře sledovaném případu vraždy přítelkyně hendikepovaného jihoafrického sprintera Oscara Pistoria se objevily další důkazy. Policisté podle významného místního deníku City Press našli na místě činu zkrvavenou kriketovou pálku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní auto před Pistoriusovým domem v Pretorii | Zdroj: Reuters

Noviny s ohledem na nové důkazy spekulují o tom, že mohl hendikepovaný běžec modelku Reevu Steenkampovou kriketovou pálkou napadnout a rozbít jí lebku ještě předtím, než ji zastřelil.

Na místě se už předtím našla pistole ráže 9 milimetrů, kterou sportovec držel legálně. Kromě ní vlastní ještě samopal a u postele měl opřené dvě baseballové pálky.

Útok pálkou by zároveň vylučoval sprinterovo tvrzení, že přítelkyni zabil omylem v domnění, že se jedná o lupiče. Policie se této verzi už dříve divila, žádné další detaily k případu nicméně neposkytla. Obžaloba tvrdí, že Pistorius vraždu předem naplánoval.

Policie prý také udělala testy na přítomnost anabolických steroidů v krvi Oscara Pistoria. Tyto látky vedou ke zvýšené agresivitě, a podle některých výzkumů mohou dokonce vyvolat nezvladatelný amok.

Jihoafrická republika i Pistoriovi sportovní fanoušci jsou z celé události v šoku. Pistorius, který nosí na obou nohou podkolenní protézy, získal na paralympiádách několik medailí. Na olympiádě v Londýně dokonce závodil se sprintery bez hendikepu. Pro lidi s postižením je vzorem.

Ondřej Himmer, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme