V polovině února začne soud s Miloševičem

Haagský tribunál pro bývalou Jugoslávii stanovil přesné datum procesu se Slobodanem Miloševičem. 12. února 2002 se rozjede soudní proces, který nemá v evropské historii obdoby. Před tribunálem bude stát bývalá hlava státu, obžalovaná ze zločinů proti lidskosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Zdroj: ČTK

Obžaloba se během procesu bude snažit dokázat, že Miloševič nese odpovědnost za zločiny proti lidskosti, vraždy a deportace v Kosovu. Žalobkyně Carla Del Ponteová hodlá během příštího roku předvolat 228 svědků kosovské tragédie, předloží 775 fotografií a 167 videoprojekcí. Spis obžaloby proti Miloševičovi v kosovském případu obsahuje dohromady asi 500 dokumentů a jeho prezentace si vyžádá 170 dnů. Další soudní procesy proti Miloševičovi kvůli válečným událostem v Chorvatsku a Bosně se zatím chystají a začnou nejdříve v polovině příštího roku. "Příprava si vyžádá několik měsíců," řekla žalobkyně Carla del Ponteová.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme