V polovině února začne soud s Miloševičem

Haagský tribunál pro bývalou Jugoslávii stanovil přesné datum procesu se Slobodanem Miloševičem. 12. února 2002 se rozjede soudní proces, který nemá v evropské historii obdoby. Před tribunálem bude stát bývalá hlava státu, obžalovaná ze zločinů proti lidskosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Foto: ČTK/EPA

Obžaloba se během procesu bude snažit dokázat, že Miloševič nese odpovědnost za zločiny proti lidskosti, vraždy a deportace v Kosovu. Žalobkyně Carla Del Ponteová hodlá během příštího roku předvolat 228 svědků kosovské tragédie, předloží 775 fotografií a 167 videoprojekcí. Spis obžaloby proti Miloševičovi v kosovském případu obsahuje dohromady asi 500 dokumentů a jeho prezentace si vyžádá 170 dnů. Další soudní procesy proti Miloševičovi kvůli válečným událostem v Chorvatsku a Bosně se zatím chystají a začnou nejdříve v polovině příštího roku. "Příprava si vyžádá několik měsíců," řekla žalobkyně Carla del Ponteová.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme