V polské Zelené Hoře vybouchly desítky plynových sporáků

Jednoho mrtvého a několik zraněných si vyžádala včerejší série výbuchů plynu na západě Polska. Ve městě Zelená Hora záchranáři evakuovali dohromady tři místní sídliště. Celkově tedy na 6500 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plyn | Foto: Tomáš Adamec

„Za výbuchy na třech zelenohorských sídlištích je nenadálé zvýšení tlaku v místním plynovém potrubí. Jedná se o nezvyklou věc, která se v Polsku ještě nestala,“ říká zpravodaj České televize v Polsku Miroslav Karas.

Přehrát

00:00 / 00:00

O katastrofě mluvil na Radiožurnálu zpravodaj České televize v Polsku Miroslav Karas

Podle něj k nehodám došlo v úterý odpoledne, kdy si většina obyvatel sídlišť chtěla na plynových sporácích připravit oběd:

„Ze sporáků náhle vylétlo velké množství plynu, které způsobilo veliké ohně přímo nad sporáky. V mnoha bytech došlo k explozi, některé byty jsou zcela zničeny, došlo k vytrhání stěn, požárům."

Evakuovaní lidé se od rána vracejí domů, většina z nich strávila noc u svých příbuzných, ale také v zelenohorských školách. Policisté během noci prověřovali všechny byty, zda v nich nezůstali další ranění.

Martina Hanáčková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme