V Polsku dohoda o programu nové vlády

Polští lidovci uzavřeli s levicí programovou dohodu, která předpokládá společné vytvoření nové vlády. Podepsali ji předáci koalice Svazu demokratické levice a Unie práce Leszek Miller a Marek Pol společně s předsedou Polské lidové strany Jaroslawem Kalinowským. Vyvrcholily tak více než dvoutýdenní rozhovory o sestavení většinové koaliční vlády, která bude zemi spravovat po nedávných parlamentních volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje Českého rozhlasu ve Varšavě Pavla Nováka programová dohoda neurčuje jednotlivým stranám počet míst v budoucím kabinetu. Deklaruje pouze společné programové záměry koaliční vlády. Těmi jsou podle designovaného premiéra Leszka Millera například snížení nezaměstnanosti, podpora malých a středních podniků, proexportní politika a lepší přístup obyvatel ke vzdělání. Jména nových ministrů budou zřejmě oznámena ve středu. Lidová strana jako mnohem méně významný koaliční partner může podle našeho zpravodaje počítat jen se třemi křesly v 18členném kabinetu.

Pavel Novák, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme