V Polsku dohoda o programu nové vlády

Polští lidovci uzavřeli s levicí programovou dohodu, která předpokládá společné vytvoření nové vlády. Podepsali ji předáci koalice Svazu demokratické levice a Unie práce Leszek Miller a Marek Pol společně s předsedou Polské lidové strany Jaroslawem Kalinowským. Vyvrcholily tak více než dvoutýdenní rozhovory o sestavení většinové koaliční vlády, která bude zemi spravovat po nedávných parlamentních volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje Českého rozhlasu ve Varšavě Pavla Nováka programová dohoda neurčuje jednotlivým stranám počet míst v budoucím kabinetu. Deklaruje pouze společné programové záměry koaliční vlády. Těmi jsou podle designovaného premiéra Leszka Millera například snížení nezaměstnanosti, podpora malých a středních podniků, proexportní politika a lepší přístup obyvatel ke vzdělání. Jména nových ministrů budou zřejmě oznámena ve středu. Lidová strana jako mnohem méně významný koaliční partner může podle našeho zpravodaje počítat jen se třemi křesly v 18členném kabinetu.

Pavel Novák, Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme