V Polsku někdo ukradl protiletadlové rakety

Čtyři přenosné protiletecké rakety ukradl zatím neznámý pachatel z železničního transportu v sousedním Polsku. Nebezpečný kontraband byl po několika hodinách nalezen v blízkosti ukrajinských hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

PLŘS Strela | Foto: FAS

Lehké protiletecké rakety sovětské konstrukce typu Střela byly odcizeny ze zaplombovaného vagónu. Pod dohledem soukromé bezpečnostní služby byl náklad zbrojního materiálu, určeného na export, převážen ze zbrojovky ve středním Polsku do přístavu Gdaňsk. Vloupání do vagónu se zbraněmi zaznamenal železniční dozorce.

Zbrojovka oznámila, že rakety není možné okamžitě použít, protože nejsou vybavené zapalovačem. Ministerstvo obrany přiznalo, že rakety typu Střela nepředstavují ohrožení pro současnou vojenskou techniku NATO, ale mohou být velmi nebezpečnou zbraní v rukou teroristů.

Všechny čtyři rakety byly následně zajištěny ve městě Jaroslav, asi třicet kilometrů od hranic s Ukrajinou. Policie neoznámila, jak se tam dostaly.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme