V Polsku pokračuje korupční aféra

Rozhodnutí o výběru dodavatele nových letounů pro polskou armádu se může opozdit. Příčinou má být odvolání náměstka polského ministra obrany z funkce v souvislosti s podezřením z korupce. Ten byl totiž zároveň předsedou komise posuzující nabídky zbrojních firem na dodávku letounů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Varšavy uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, polský premiér Jerzy Buzek s okamžitou platností odvolal náměstka ministra obrany Romualda Szeremietiewa. Hlavním podezřelým v korupční aféře je ale jeho poradce, který měl od účastníků dřívějších výběrových řízení vymáhat úplatky. Ministr obrany Bronislaw Komorowski navrhuje zahájit k výběrovému řízení na dodávku víceúčlových nadzvukových letadel konzultace všech parlamentních stran. Kvůli podezření z korupce na ministerstvu obrany totiž hrozí, že by vítěz výběrového řízení nemusel být znám ani do voleb, které se v Polsku budou konat 23. září. Z řad opozičních politiků zaznělo, že konzultace ohledně nákupu nových letadel by neměly být na škodu věci. Ozvaly se ale i hlasy, že by kvůli korupční aféře na ministerstvu obrany mělo být výběrové řízení na nové stroje pro polské letectvo zastaveno.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme