V Polsku pokračuje korupční aféra

Rozhodnutí o výběru dodavatele nových letounů pro polskou armádu se může opozdit. Příčinou má být odvolání náměstka polského ministra obrany z funkce v souvislosti s podezřením z korupce. Ten byl totiž zároveň předsedou komise posuzující nabídky zbrojních firem na dodávku letounů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Varšavy uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, polský premiér Jerzy Buzek s okamžitou platností odvolal náměstka ministra obrany Romualda Szeremietiewa. Hlavním podezřelým v korupční aféře je ale jeho poradce, který měl od účastníků dřívějších výběrových řízení vymáhat úplatky. Ministr obrany Bronislaw Komorowski navrhuje zahájit k výběrovému řízení na dodávku víceúčlových nadzvukových letadel konzultace všech parlamentních stran. Kvůli podezření z korupce na ministerstvu obrany totiž hrozí, že by vítěz výběrového řízení nemusel být znám ani do voleb, které se v Polsku budou konat 23. září. Z řad opozičních politiků zaznělo, že konzultace ohledně nákupu nových letadel by neměly být na škodu věci. Ozvaly se ale i hlasy, že by kvůli korupční aféře na ministerstvu obrany mělo být výběrové řízení na nové stroje pro polské letectvo zastaveno.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme