V Polsku řeší nový problém: lze prezidenta nazvat troubou?

Polští lingvisté řeší složitý problém: mají rozhodnout, jestli se bývalý prezident Lech Walesa dopustil urážky současného prezidenta Lecha Kaczyńského. Walesa ho nedávno nazval troubou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Walesa | Foto: Pavel Novák

Nejnovější slovní přestřelku mezi bývalým a současným prezidentem vyvolala kontroverzní zpráva o likvidaci armádní informační služby. Dokument konstatuje, že Lech Walesa v době, kdy byl prezidentem, zanedbal dohled nad touto tajnou službou a připustil, aby se pletla do politiky.

Walesa se urazil na autora zprávy Antoniho Macierewicze i na prezidenta Kaczyńského, o kterém prohlásil, že je trouba. Svá slova odmítá vzít zpět:

"Nikdo o zdravém rozumu by se neodvážil uvádět mé jméno v této zprávě. Tito lidé nemají právo zpochybňovat mou autoritu a zásluhy. Tak nízcí lidé, jako jsou Macierewicz a Kaczyńští, znevážili mou koncepci a mé vítězství," řekl Lech Walesa a dodal, že se bude soudit.

Prokuratura ale zároveň zkoumá podnět jednoho z občanů, který se domnívá, že se Walesa dopustil urážky hlavy státu.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme