V Polsku se letenka do Říma "vyvažuje zlatem"

Na páteční pohřeb Jana Pavla II. se velkém počtu chystají v Polsku. Tamní přepravci teď řeším problém, jak desetitisíce klientů do Říma přepravit. Letenka do italské metropole se teď vyvažuje zlatem, ale ani za tuto cenu ji nikdo neprodá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko truchlí za papeže | Zdroj: ČTK

"Prakticky všechny lety až do pátku jsou vyprodané, i přesto, že jsme několikanásobně zvýšili přepravní kapacitu, to ale to neznamená, že se situace nemůže ještě změnit k lepšímu," řekl Leszek Chorzewski, mluvčí největšího polského leteckého přepravce. Společnost LOT nasadila na linkách do Říma nejmohutnější letadla, jaká má k dispozici.

"Ve středu poletí Boeing 767. To je naše největší letadlo, které jinak létá přes Atlantik," upřesnil mluvčí polského LOTu.

Z Varšavy do Říma neexistuje přímé vlakové spojení. Polské dráhy proto uvažují o vypravení zvláštních spojů - musí to ale projednat s českými, rakouskými a italskými drahami.

Mnoho Poláků pojede na pohřeb Jana Pavla II. autobusy nebo osobními auty. Dá se proto očekávat, že na moravských a slovenských silnicích bude v příštích dnech v severojižním směru podstatně zvýšený provoz. Čeští řidiči by proto měli být zvláště opatrní - Poláci totiž jezdí velmi riskantně.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme