V Polsku se o horkém víkendu utopilo 41 lidí, častou příčinou byl alkohol

Vedra způsobují tragédie na polských koupalištích. Jen o víkendu utonulo 41 lidí a přibývají další. Polská policie vyzývá obyvatele k opatrnosti a dodržování pravidel bezpečného koupání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historický, tzv. rekreační, bazén je úplně opravený. Fólie by měla být pro návštěvníky na šlápnutí příjemnější než beton | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Jen v neděli se utopilo 26 lidí. A celkový počet 41 utopených do nedělní půlnoci dělá z uplynulého víkendu ten nejtragičtější za mnoho a mnoho let,“ vypočítává mluvčí policie Mariusz Sokołowski.

Polsko má s bezpečností při koupání dlouhodobý problém. Policie označuje za nejčastější příčiny utonutí přehnané sebevědomí plavců a koupání pod vlivem alkoholu.

V Česku se od pátku utopilo šest lidí. Podle informací zdravotníků a policie se v jednom případě šel koupat mladík, který zřejmě neuměl plavat.

Zatím poslední obětí je 23letý muž, kterého našli záchranáři dnes nad ránem v táborské vodní nádrži Jordán. Na vině mohl být alkohol.

Vít Pohanka, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme