V Polsku se postřelil prokurátor. Měl mluvit o vyšetřování havárie u Smolenska

V Polsku se během setkání s novináři postřelil vojenský prokurátor z Poznaně. Jeho stav je stabilizovaný a není v ohrožení života. Co bylo příčinnou pokusu o sebevraždu, není zatím jasné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté hlídají prokuraturu v Poznani, kde se během tiskové konference postřelil prokurátor | Zdroj: Reuters

Vojenský prokurátor Mikolaj Przybyl se postřelil o přestávce během tiskové konference. Na té měl vysvětlit průběh vyšetřování katastrofy u Smolenska, především pak ale obhájit práci svých kolegů.

Ty totiž v poslední době kritizovala generální prokuratura. Vyčítala jim především nátlak na mobilní operátory v Polsku. Od těch chtěli vojenští prokurátoři bez rozhodnutí soudu získat sms zprávy novinářů, kteří psali o vyšetřování smolenské tragédie.

Mikolaj Przybyl se na tiskové konferenci postavil za své kolegy. Napadl také výsledky kontroly v prokuratuře v Poznani a plánované změny. Například řekl, že snaha převézt vojenské prokurátory do civilních struktur je špatným řešením. Během krátké přestávky se pak pokusil o sebevraždu a střelil se do hlavy. Podle lékařů ale není v těžkém stavu a přežije.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme