V Polsku trénuje zásahový oddíl běloruské policie

Speciální oddíl běloruské policie trénuje v Polsku. Potvrdil to velitel policie ve východopolském městě Bialystok s tím, že v takové spolupráci nevidí nic zvláštního.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zásah běloruské policie | Foto: Česká televize

Na východě Polska prochází výcvikem speciální oddíl jednotek běloruské zásahové policie Diamant, nechvalně proslulý mlácením stoupenců opozice v ulicích Minsku a dalších běloruských měst. Tato informace poněkud zkalila závěr protiteroristického summitu ministrů vnitra zemí Rady Evropy ve Varšavě.

Polský ministr vnitra Ryszard Kalisz proto nervózně reagoval na dotazy novinářů - opakoval, že o cvičení běloruských policistů nic neví a že si všechny informace musí teprve ověřit. Posléze ale přiznal, že určitá úroveň kontaktů se silovými složkami diktátorského běloruského režimu existuje.

"S ohledem na to, že s Běloruskem sdílíme společnou hranici, musíme si vyměňovat informace, to je snad přirozené, ale s tamním ministerstvem vnitra nespolupracujeme," řekl polský ministr vnitra Ryszard Kalisz.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme