V Polsku trénuje zásahový oddíl běloruské policie

Speciální oddíl běloruské policie trénuje v Polsku. Potvrdil to velitel policie ve východopolském městě Bialystok s tím, že v takové spolupráci nevidí nic zvláštního.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zásah běloruské policie | Foto: Česká televize

Na východě Polska prochází výcvikem speciální oddíl jednotek běloruské zásahové policie Diamant, nechvalně proslulý mlácením stoupenců opozice v ulicích Minsku a dalších běloruských měst. Tato informace poněkud zkalila závěr protiteroristického summitu ministrů vnitra zemí Rady Evropy ve Varšavě.

Polský ministr vnitra Ryszard Kalisz proto nervózně reagoval na dotazy novinářů - opakoval, že o cvičení běloruských policistů nic neví a že si všechny informace musí teprve ověřit. Posléze ale přiznal, že určitá úroveň kontaktů se silovými složkami diktátorského běloruského režimu existuje.

"S ohledem na to, že s Běloruskem sdílíme společnou hranici, musíme si vyměňovat informace, to je snad přirozené, ale s tamním ministerstvem vnitra nespolupracujeme," řekl polský ministr vnitra Ryszard Kalisz.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme