V Polsku v rozmezí pár minut havarovala 2 sportovní letadla

Během pár desítek minut zemřelo v Polsku šest lidí, kteří nepřežili havárie malých sportovních letadel. To první se zřítilo krátce po letecké show na jihu Polska, druhý stroj narazil do domu v Krakově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ultralehké letadlo (ilustr. foto) | Foto: Jan Rosenauer

Dva lidé zemřeli v troskách letadla, které krátce po startu ztratilo výšku a poté se zřítilo. Ultralehký stroj byl registrovaný v Česku, ale pasažéři byli Poláci, kteří se vraceli domů z letecké show.

O něco později havaroval další letoun v Krakově. V něm zemřeli čtyři lidé. Pilot a tři dvanáctileté dívky jeho známých. Chtěl jim ukázat Krakov z výšky. Obětí mohlo být mnohem víc. Stroj totiž spadl těsně vedle rodinného domu, který začal poté hořet.

„Byli jsme dva metry od velké tragédie, kdyby se letoun zřítil přímo na dům, tak by lidé v něm uhořeli. Teď jim najdeme náhradní bydlení,“ slíbil primátor Krakova. Příčiny havárie zatím nejsou známy. Letoun byl ale v dobrém technickém stavu.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme