V Polsku zmařili útok na prezidenta. Na Dudu čekal muž s loveckým nožem, tvrdí policie

Na polského prezidenta Andrzeje Dudu pravděpodobně chtěl zaútočit muž vyzbrojený loveckým nožem a injekční stříkačkou naplněnou neznámou tekutinou. Čtyřicetiletého Aleksandra ze slezské Bytomi zadrželi policisté v civilu při prohlídce míst, na která se prezident chystal při své návštěvě ve Slezských Pěkarách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský prezident Andrzej Duda | Foto: Filip Harzer

Policisté pravděpodobného útočníka zadrželi u baziliky Panny Marie ještě před příjezdem prezidenta, k bezprostřednímu ohrožení polské hlavy státu tak nedošlo.

Muž se pohyboval kolem baziliky, rozhlížel se a sledoval policejní opatření. Právě kvůli podezřelému chování ho policisté zadrželi. „Měl u sebe nebezpečné nástroje a jeho chování napovídalo tomu, že by mohl znamenat nebezpečí pro návštěvu prezidenta,“ řekl policejní mluvčí Mariusz Ciarka.

Podle polského rádia RMF FM měl u sebe muž kromě nože a injekční stříkačky bez jehly také dopis s otázkami pro prezidenta, které se měly týkat vztahu státu a církve.

Středeční noc strávil zadržený muž v policejní cele. V případě obvinění mu hrozí až tříletý trest ve vězení.

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme