V polských obchodech je ročně ukradeno zboží za více než miliardu eur

Z polských obchodů se ročně ztratí zboží za více než jednu miliardu eur. Vyplývá to ze zprávy organizace Checkpoint Systemes, která zaznamenává krádeže v obchodech na celém světě. Polsko je v tomto směru "lídrem" střední Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zboží v obchodě | Foto: Jan Rosenauer

V Polsku nejvíce kradou sami zaměstnanci obchodů - na svědomí mají 36 procent všech krádeží. Více strak je mezi zaměstnanci jen v Maďarsku a pobaltských zemích. V Polsku je naopak relativně málo kradoucích zákazníků. Jejich podíl na odcizeném zboží činí 39 procent, zatímco celoevropský průměr je o deset procentních bodů vyšší.

Nejoblíbenějšími trofejemi jsou nákupní hity - nové filmy, herní konzole, mobilní telefony, parfémy, holící strojky nebo navigace. Zloději podle zprávy organizace Checkpoint Systems nepohrdnou ani čerstvým masem nebo potravinami pro kojence. Z jednoho polského obchodu zmizí za rok průměrně až dvě tuny zboží.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme