V polských obchodech je ročně ukradeno zboží za více než miliardu eur

Z polských obchodů se ročně ztratí zboží za více než jednu miliardu eur. Vyplývá to ze zprávy organizace Checkpoint Systemes, která zaznamenává krádeže v obchodech na celém světě. Polsko je v tomto směru "lídrem" střední Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zboží v obchodě | Foto: Jan Rosenauer

V Polsku nejvíce kradou sami zaměstnanci obchodů - na svědomí mají 36 procent všech krádeží. Více strak je mezi zaměstnanci jen v Maďarsku a pobaltských zemích. V Polsku je naopak relativně málo kradoucích zákazníků. Jejich podíl na odcizeném zboží činí 39 procent, zatímco celoevropský průměr je o deset procentních bodů vyšší.

Nejoblíbenějšími trofejemi jsou nákupní hity - nové filmy, herní konzole, mobilní telefony, parfémy, holící strojky nebo navigace. Zloději podle zprávy organizace Checkpoint Systems nepohrdnou ani čerstvým masem nebo potravinami pro kojence. Z jednoho polského obchodu zmizí za rok průměrně až dvě tuny zboží.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme