V postiženém kraji Abruzzo bude nutné zbourat třetinu domů

Další zemětřesení postihlo v noci na dnešek oblast Abruzzo v Itálii. Zemětřesení o síle 4,8 Richterovy škály zaznamenali lidé opět až v Římě. Technici tak pokračují v kontrole stability desítek tisíc domů. Podle prvních výsledků se bude třetina objektů v kraji postiženém zemětřesení bourat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italští policisté

Italští policisté | Zdroj: ČTK

Do nouzových městeček se vrátil strach. Série čtyř silných otřesů blížících se čtvrtému stupni Richterovy škály vyvrcholila krátce před půlnoci silným otřesem kolem pátého stupně.

Technici ověřili stav přibližně jednoho tisíce domů v okrajových čtvrtích Aquily. Do pěti set by se už lidé mohli vrátit, ale po dalších silných otřesech to odmítají.

Za týden seizmologové zaznamenali 10.000 otřesů, z těch přibližně 1000 lidé pocítili. Nouzová městečka v Aquile a okolí ale čeká další potíž. Podle meteorologů v příštích dnech teploty klesnou až ke třem stupňům. Stany se proto vybavují urychleně vybavují elektrickými topnými tělesy.

Předchozí zprávy o zemětřesení v Itálii:
Benedikt XVI. požehnal lidem postiženým zemětřesením
Itálie se loučila s oběťmi zemětřesení
Počet obětí zemětřesení v Itálii se už blíží třem stovkám
Záchranáři v Aquile vyprostili ze sutin živou dívku - po 42 hodinách
Italští záchranáři dál hledají zasypané navzdory novým otřesům
Při zemětřesení v Itálii zahynuli dva čeští občané
Itálii zasáhly další otřesy, mrtvých už je 228
Při zemětřesení v Itálii zahynulo na 150 lidí

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme