V požehnání Urbi et Orbi mluvil papež o trpících oblastech světa

Papež Benedikt XVI. při tradičním požehnání Urbi et Orbi připomněl oblasti světa, zmítané nejrůznějšími konflikty, kde lidé s nejistotou hledí do budoucnosti. Na Boží hod vánoční vyzýval k míru na Blízkém Východě a mluvil i o neklidných regionech v Africe. Z Vatikánu pozdravil ve 64 jazycích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. při požehnání Orbi et Urbi | Zdroj: ČTK

Připomněl především utrpení lidí v oblastech světa sužovaných nejrůznějšími konflikty. Dotknul se například o politického a sociálního rozkladu v Zimbabwe, války v Kongu, nebo humanitárních krizí v Somálsku a v súdánském Dárfúru. Svatý otec vyjádřil přání, aby se světlo z Betléma rozšířilo také do těchto míst.

Požehnané Vánoce pak z balkonu svatopetrské baziliky ve Vatikánu papež Benedikt XVI. popřál tisícům poutníků z celého světa. Své přání vyslovil ve 64 jazycích, letos poprvé v islandštině. Radostné vánoční svátky popřál i nám, Čechům, v našem rodném jazyce: "Narodil se vám spasitel, radujte se".

Papežův projev sledovaly přímo ve Vatikánu tisíce lidí a přes televizní obrazovky miliony dalších v šedesáti zemích světa. Vánoční požehnání z centrální lodžie svatopetrské baziliky dostávají věřící už 75 let. Za tu dobu se pro mnoho věřících i nevěřících stalo neodmyslitelnou součástí Vánoc.

Co říkal Benedikt XVI. před rokem:
Papež žádá pro svět mír, odsoudil násilí a terorismus

Vědunka Lunardi, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme