V Praze promluví generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen

V pražském Kongresovém centru vrcholí Parlamentní shromáždění Severoatlantické aliance. K poslancům parlamentů spojeneckých států promluví generální tajemník Aliance Anders Fogh Rasmussen. Řeč bude hlavně o stahování aliančních vojáků z Afgánistánu a financování obrany v době hospodářské krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anders Fogh Rasmussen, generální tajemník NATO. | Foto: Tomáš Adamec

Budování vlastních afgánských ozbrojených sil se stává stále důležitějším úkolem, upozornil před začátkem shromáždění poslanců z členských zemí NATO v Praze generální tajemník Aliance Anders Fogh Rasmussen.

V nadcházejících letech se sice operační jednotky NATO mezinárodní mise ISAF z Afgánistánu stáhnou, ale na místě zůstanou instruktoři a výcvikoví pracovníci. Budou pomáhat vládě v Kábulu, aby samy afgánské ozbrojené složky dokázaly udržovat pořádek v zemi.

Afghánistán bude jedním z témat plenární schůze poslanců z členských zemí Aliance. Bude se mluvit také o lepším využívání peněz ke společným obranným projektům.

Do Prahy také přijíždějí představitelé států usilujících o členství v NATO, například prezidenti Černé hory nebo Gruzie. Jejich pozvání ke vstupu do Aliance ale zatím není na pořadu dne.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme