V Prievidzi mimořádná bezpečnostní opatření

Mimořádná bezpečnostní opatření platí od rána ve slovenském městě Prievidza. Odpoledne se tam uskuteční vzpomínkový pochod skinů. Pořádá ho otec Jaroslava Bahny, kterého před čtyřmi lety zavraždil tamní Rom. K tragédii došlo v autobuse městské hromadné dopravy. Jaroslava napadl romský mladík nožem a ten na následky zranění zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otec mrtvého organizuje vzpomínkovou slavnost každý rok. Loni ale skončila výtržnostmi. Dnes má setkání příslušníků hnutí skinheads po návštěvě hřbitova vyvrcholit v kulturním domě v Necpalech koncertem skupin extrémní pravice. Mnoho romských rodin podle sdružení romské samosprávy město opustilo ze strachu před násilím. Policie situaci monitoruje už několik dnů. Do Prievidze dnes povolala posily z jiných okresů, v záloze je i jednotka rychlého nasazení. Skiny kontroluje ve vlacích přijíždějících do města i železniční policie.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme