Případ Čecha zabitého v Londýně: rozsudek nelze změnit, podezřelý by se musel přiznat

V případu českého občana Zdeňka Makara zabitého v Londýně už nejsou možné další opravné prostředky. Od britské prokuratury se to podle informací Českého rozhlasu dozvěděl náměstek ministra zahraničí Martin Smolek. Pravděpodobného pachatele londýnský soud před časem v plném rozsahu osvobodil.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Justice

Justice | Foto: pixabay.com

Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek z ČSSD vyslovil nad rozsudkem pochybnosti.

Česká a britská diplomacie si vyměnily nóty, na jejichž základě přijel do Londýna jednat náměstek ministra zahraničí Martin Smolek, který se kromě rozhovorů na londýnském ministerstvu zahraničí setkal také s nejvyšším britským státním zástupcem.

Ten mu potvrdil, že v případu Zdeňka Makara, který přišel o život při potyčce na londýnské ulici loni v létě, už podle britského práva neexistují další opravné prostředky. Podle informací Radiožurnálu britskou prokuraturu osvobozující verdikt nad Raymondem Sculleym překvapil a považuje ho vzhledem k nashromážděným důkazům za zcela ojedinělý.

Jediný posun v kauze by nastal v okamžiku, kdy by se Sculley zpětně k činu přiznal, což se ale nedá očekávat. A není to sám od sebe opravný prostředek.

Ministr Zaorálek chce rozsudek zpochybnit u Evropského soudu pro lidská práva.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme