V případu vraždy Anny Politkovské se čeká rozsudek

Moskevský vojenský soud by už dnes mohl vynést verdikt v případu vraždy investigativní novinářky Anny Politkovské. Před soudem stojí celkem čtyři muži, pouze tři z nich ale obvinění z podílu na přípravě nájemné vraždy. Novinářku listu Novaja Gazeta, která otevřeně kritizovala politiku Kremlu zejména v Čečensku, zastřelili dvěma roky přímo v jejím domě v centru Moskvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreml | Foto: Petr Jansa

Z podílu na organizaci vraždy Anny Politkovské jsou obviněni dva čečenští bratři Džabraíl a Ibragim Machmudovi společně s bývalým policistou Sergejem Chadžikurbanovem. Všichni vinu odmítají. Ten, kdo mačkal spoušť, před soudem nakonec nestojí. Podle vyšetřovatelů střílel 7. října roku 2006 třetí bratr Machmudov - Rustam, který ale uprchl za hranice.

Právní zástupkyně rodiny Politkovských Karina moskalenková ve středu znovu vyzvala soud i porotu, aby se především snažil rozkrýt pozadí případu. Klíčová otázka - a sice kdo si nájemnou vraždu nepohodlné novinářky objednal, totiž zůstává nezodpovězena.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme