V případu vraždy Anny Politkovské se čeká rozsudek

Moskevský vojenský soud by už dnes mohl vynést verdikt v případu vraždy investigativní novinářky Anny Politkovské. Před soudem stojí celkem čtyři muži, pouze tři z nich ale obvinění z podílu na přípravě nájemné vraždy. Novinářku listu Novaja Gazeta, která otevřeně kritizovala politiku Kremlu zejména v Čečensku, zastřelili dvěma roky přímo v jejím domě v centru Moskvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreml | Foto: Petr Jansa

Z podílu na organizaci vraždy Anny Politkovské jsou obviněni dva čečenští bratři Džabraíl a Ibragim Machmudovi společně s bývalým policistou Sergejem Chadžikurbanovem. Všichni vinu odmítají. Ten, kdo mačkal spoušť, před soudem nakonec nestojí. Podle vyšetřovatelů střílel 7. října roku 2006 třetí bratr Machmudov - Rustam, který ale uprchl za hranice.

Právní zástupkyně rodiny Politkovských Karina moskalenková ve středu znovu vyzvala soud i porotu, aby se především snažil rozkrýt pozadí případu. Klíčová otázka - a sice kdo si nájemnou vraždu nepohodlné novinářky objednal, totiž zůstává nezodpovězena.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme