V přistěhovaleckých komunitách v Británii zřejmě bují ilegální potraty na základě pohlaví

Britská vláda přiznala, že se v zemi nejspíš provádějí ilegální potraty na základě pohlaví plodu. Nechtěných holčiček se prý zbavují hlavně členové čínské a indické komunity. Úřady teď hledají způsob, jak této praxi zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Irská aktivistka proti potratům Bernadette Smythová pózuje s modelem dvacetitýdenního plodu | Foto: Reuters

Ministerstvo zdravotnictví přiznalo, že nepoměr mezi narozenými chlapci a dívkami je u některých národností nepřirozeně velký.

Britská vláda nařídila vyšetřování, jestli na území Spojeného království nedochází k potratům na základě pohlaví plodu, jak o tom už před časem informoval Daily Telegraph.

Podle listu je tato odsouzeníhodná praxe běžná v čínské a indické komunitě na ostrovech, kdy má kulturní a sociální pozadí. Prokuratura se na základě dosavadních poznatků chystá obžalovat tři lékaře.

Londýnská vláda hodlá mnohem pečlivěji sledovat a vyhodnocovat nejrůznější statistiky. Možná taky přehodnotí nařízení, které lékařům zakazuje evidovat pohlaví mrtvých plodů při prováděných potratech.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme