V přistěhovaleckých komunitách v Británii zřejmě bují ilegální potraty na základě pohlaví

Britská vláda přiznala, že se v zemi nejspíš provádějí ilegální potraty na základě pohlaví plodu. Nechtěných holčiček se prý zbavují hlavně členové čínské a indické komunity. Úřady teď hledají způsob, jak této praxi zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Irská aktivistka proti potratům Bernadette Smythová pózuje s modelem dvacetitýdenního plodu | Zdroj: Reuters

Ministerstvo zdravotnictví přiznalo, že nepoměr mezi narozenými chlapci a dívkami je u některých národností nepřirozeně velký.

Britská vláda nařídila vyšetřování, jestli na území Spojeného království nedochází k potratům na základě pohlaví plodu, jak o tom už před časem informoval Daily Telegraph.

Podle listu je tato odsouzeníhodná praxe běžná v čínské a indické komunitě na ostrovech, kdy má kulturní a sociální pozadí. Prokuratura se na základě dosavadních poznatků chystá obžalovat tři lékaře.

Londýnská vláda hodlá mnohem pečlivěji sledovat a vyhodnocovat nejrůznější statistiky. Možná taky přehodnotí nařízení, které lékařům zakazuje evidovat pohlaví mrtvých plodů při prováděných potratech.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme