V procesu s údajnými pedofily byli předvoláni svědci

U soudu ve francouzském Angers pokračoval druhým dnem obří proces s údajnými pedofily. Celkem 66 osob je obžalováno z trestných činů pedofilie a dětské prostituce, třem hrozí doživotí. Trestné činy byly spáchány na pětačtyřiceti dětech. Proces takových rozměrů francouzská justice ještě nezažila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté přivádějí obviněného | Zdroj: ČTK

Dnešní den byl zasvěcen předvolání 225 svědků, mezi nimiž byli sociální pracovníci, učitelé i sousedé obžalovaných. Během čtyř měsíců trvání procesu by výpovědi svědků měly doložit, že tyto perverzní činy spáchané na dětech ve věku od šesti měsíců do 12 let nezůstaly bez následků na obětech.

Měly by rovněž osvětlit příčiny celé této aféry, která se odehrála v prostředí nejslabších sociálních vrstev, kde rodiče nabízely vlastní děti za krabičku cigaret či balíček potravin.

Jde patrně o organizovanou rodinnou síť, kde byl incest a hromadné znásilňování dětí na denním pořádku. Je však pravděpodobné, že všichni aktéři těchto trestných činů zatím nebyli odhaleni.

Veronika Uhlířová-Lefrancois Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme