V řadách Islámského státu bojuje stále více občanů Ruska, odhaduje tajná služba

Ruská zpravodajská služba odhaduje počet bojovníků Islámského státu v Sýrii s ruským občanstvím na 2500, tedy mnohem víc než se původně předpokládalo. Oficiálně Rusko vojensky podporuje režim syrského prezidenta Bašára Asada.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusko - Moskva

Rusko - Moskva | Zdroj: Reuters

Nová mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová upřesnila, že Rusko nepodporuje personálně Bašára Asada, ale syrskou státnost, která potřebuje pomoc v boji s teroristy.

Mezinárodní společenství by se proto mělo podle Zacharovové konsolidovat, stejně jako syrská vláda a zdravá část opozice. Sjednocují se ale i síly protivníka.

Zástupce šéfa ruské Federální bezpečnostní služby Sergej Smirnov uvedl, že za Islámský stát bojuje v Sýrii 2400 ruských občanů a asi 3000 občanů z bývalých sovětských republik střední Asie.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme