V Rakousku mají starosti se sněhem

Tvrdý úder zimy, který v noci na dnešek postihl západní a jižní část Rakouska, způsobil značné problémy v dopravě. Především v Tyrolsku, Salcbursku a horním Štýrsku byla dopoledne řada silnic nesjízdná kvůli náledí či napadanému sněhu, informovala motoristická organizace ARBÖ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco v nižších polohách namrzal na vozovky déšť, ve vyšších polohách napadalo několik centimetrů sněhu. Především v oblasti Arlberského průsmyku a v přilehlých rekreačních střediscích se silnice staly sjízdné pouze se sněhovými řetězy. Husté sněžení v severním Štýrsku ztížilo provoz na Pyhrnské dálnici A9 a na silnici B320 podél řeky Enns, rychlé tání a práce úklidové techniky však zabránily nejhoršímu. V horské oblasti kolem poutního místa Mariazell mezi Štýrskem a Dolními Rakousy déšť místy na vozovce namrzal, což způsobilo řadu lehčích dopravních nehod.

Jako „chaotickou“ označila policie situaci na Tauernské dálnici A10, vedoucí od Salcburku na jih. Na mnoha místech uvízly kamióny a blokují dopravu. Mezi obcí Flachau a Tauernským tunelem musely být uzavřeny oba jízdní směry dálnice kvůli odklízení sněhu, částečně uzavřen je i Klatschberský tunel. Průjezdnost dálnice přes Brennerský průsmyk A13 je značně omezena několika centimerty rozbředlého sněhu, ležícího na vozovce. Automotoklub ÖAMTC varuje řidiče, aby se od nynějška už na cestu přes Alpy nevydávali bez připravených sněhových řetězů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme