V Rakousku na Štědrý den vrcholí tradiční sbírka Světlo do tmy

Vánoce jsou nejen pro mnohé Čechy největšími svátky v roce. Štědrý den v sousedním Rakousku se nesl tradičně ve jménu darovací sbírky s téměř čtyřicetiletou tradicí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruce

ruce | Foto: Fotobanka stock.xchng

Sbírka je určena pro těžce nemocné a postižené, zkrátka pro nejslabší členy společnosti. Probíhá po celý rok, ale o Štědrém dni vrcholí - rakouská veřejnoprávní televize ORF vysílá od rána do půlnoci pořad Světlo do tmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Víkendovém Odpoledním Radiožurnálu rakouskou sbírku Světlo do tmy přiblížila Marie Woodhamsová

Televizní pořad ke sbírce je postaven na známých osobnostech - umělcích, politicích nebo známých moderátorech - které obsluhují telefony, kam lidé volají a říkají, kolik chtějí přispět.

Lidé jsou tak zvědaví, komu se zrovna dovolají. I proto má sbírka tak velký úspěch. U telefonu seděl i rakouský prezident Heinz Fischer s chotí.

I přes ekonomickou krizi je ochota Rakušanů darovat veliká. Navíc finance jdou na konkrétní projekty. Televize důvěryhodnost podporuje tím, že například natáčí reportáže z rodin, kde sbírka pomáhá.

Pravidelně a štědře do sbírky přispívají i organizace a podniky. Někdy poskytují potřebným i předměty.

Marie Woodhamsová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme